Plasma Televizió
Állványok, Tartók, Konzolok
Gyártása, Kis- és Nagykereskedelme


Interaktív tábla
Állványok, Tartók, Konzolok
Gyártása, Kis- és Nagykereskedelme


LCD Televizió
Állványok, Tartók, Konzolok
Gyártása, Kis- és Nagykereskedelme


Projector
Állványok, Tartók, Konzolok
Gyártása, Kis- és Nagykereskedelme

GY.I.K

Melyik projektortartó jó a készülékemhez?

A következő ábra segít Önnek.
projektortartó Szerelés
Az ábrán egy projektor látható, melyen három felfogatási pont található (ez minden projektor típuson megtalálható a készülék alján). A Maximum átmérő 300mm a Minimum átmérő 100mm ebben a tartományban bármelyik készüléknél alkalmazható.



Mi a LED TV?

A LED (light-emitting diode), egy kétlábú áramköri elem, mely inkoherens keskenyspektrumú fényt bocsát ki elektromos áram hatására, más szóval világít. A LED-ek diódák, tehát csak az egyik irányban engedik át az áramot, azaz csak egy polaritású feszültség hatására világítanak. A hagyományos televíziókban a képernyő mögött található katódsugárcső hozza létre a képet. A LED televíziók azonban már fehér fénykibocsátó diódák, azaz LED-ek segítségével alkotnak képet. (Ugyanezt a technológiát alkalmazzák a laptopok képernyőjében is.) A LED tévében a hideg katód fénycsövek (Cold Cathode Fluorescent Lamps - CCFL) helyett fehér fényű LED diódákat alkalmaznak tehát az LCD panelt megvilágító fényforrásként. Ez esetben a LED-ek - ahelyett, hogy a kép mögé tették volna azokat - a panel szélén lapulnak. Innen a karcsúság is. A LED-ek sokkal kevesebb energiát fogyasztanak így, miközben sokkal pontosabb színeket, kontrasztosabb és tisztább képeket jelenítenek meg. A LED TV-ben már egy új, forradalmi technológia mutatkozik be, ez pedig nem más, mint az Edge LED technológia. Nemrégiben a LED tévékben a LED világítótestet a képernyő mögött helyezték el. A tervezők azonban kifejlesztették a világ első fehér Edge LED televízióját, amelyben a LED-ek oldalt, a keret közelében helyezkednek el. Ez a technológia új távlatokat nyitott a formatervezésben is, így végre megszülethetett a valóban rendkívül vékony televízió.


Mi az LCD képernyő:

Az LCD a Liquid Crystal Display - a folyadékkristályos megjelenítés rövidítése. A kép egy lapos műanyaggal bevont felületen generálódik. A katódsugárcsöves monitorral ellentétben a kép nem állandóan frissül, hanem csak akkor, amikor az adott képpont változik, így a vízszintes-, függőleges- és a képpontfrissítési frekvencia azt jelenti, hogy ha változik a kép, akkor mennyi idő alatt képes a változtatást végrehajtani. Az LCD monitorok ezért lényegesen jobban kímélik a szemet, hiszen a folyamatos vibrálás ezeknél a képernyőknél nem létezik. Környezetbarátabbak más szempontból is. Az LCD monitorok sugárzása lényegében nulla. Az LCD monitorok kevesebbet is fogyasztanak és a képük is puhább, szebb. Két hátrányuk van. Az egyik az, hogy ha nem szemből nézzük őket, akkor a kép kevésbé élvezhető, a másik hátrány a magasabb ár. Az LCD-monitor egyetlen fizikai hátrányát az LEP technológia készül orvosolni. Itt a képernyő felületét egy speciális fénykibocsátó anyaggal vonják be, melynek hatására a monitor oldalról is ugyanolyan éles képet biztosít mint szemből.



Mi a Plazma képernyő:

TFT/PDP: (Thin Film Transistor / Plazma Display Panel) A PDP, egyszerűbb nevén plazmakijelzők első, monokróm típusát 1964-ben a Plató Computer System készítette el, Gábor Dénes plazmával kapcsolatos kutatásai nyomán. Később, 1983-ban az IBM készített egy 19” méretű monokróm, 1992-ben pedig a Fujitsu egy színes, 21 colos változatot. Az első plazmatelevíziót a Pioneer mutatta be 1997-ben. Jelenleg is folyik a gyártók versenye a minél nagyobb képátlóért: már a 100 colt is bőven meghaladják a legnagyobb kijelzők. Működési elve: A PDP működése az LCD-nél is egyszerűbb. A cél az, hogy a három alapszínnek megfelelő képpont fényerejét szabályozni lehessen. A PDP-nél a képpontok a CRT-hez hasonlóan látható fényt sugároznak ki, ha megfelelő hullámhosszú energia éri őket. Ebben az esetben a neon és xenon gázok keverékének nagy UV-sugárzással kísért ionizációs kisülése készteti a képpont anyagát színes fény sugárzására, pont úgy, mint a neoncsövekben. Mivel minden egyes képpont egymástól függetlenül, akár folyamatos üzemben vezérelhető, a monitor villódzástól mentes, akár 10 000:1 kontrasztarányú, tökéletes színekkel rendelkező képet is adhat, bármely szögből nézve. A PDP fogyasztása vetekszik a CRT monitorokéval, a régebbi típusok képernyője viszont előszeretettel beég. A gázkisülésnek helyet adó parányi cső ugyanúgy használódik, mint az LCD-kben lévő egyébként cserélhető, a háttér világításáért felelős fénycső: az első kétezer órában erőteljes fénye lassan csökkenni kezd, de az újabbak akár 60 000 órát is kibírnak.



Mi a VESA

vesa
Video Electronics Standards Association (VESA) Videoelektronikai Szabványügyi Társulat. VESA által megállapított szabvány. Magában foglalja a LCD,Plazma/TFT kijelzők hátoldalán lévő felfogatási pontok helyét és méretét.(Pl.:50x50, 75x75, 100x100, 200x200,200x100mm.),(M4,M5,M6,M8 menetméretek.) Vannak kijelző-, képernyő-gyártók, melyek eltérnek ettől. Kérjük rendelés előtt győződjön meg készüléke csavarozási módjáról, méreteiről.



Melyik tartó vagy konzol jó a készülékemhez?

Tartóink és konzolaink univerzálisan alkalmazhatók szinte minden típusú és márkájú készülékekhez. A következő ábra segít Önnek eligazodni, hogy kicsomagolás után ne érje meglepetés.
Szerelés
Az ábrán egy kijelző hátoldala látható, melyen 4db felfogatási (rögzítési) pont található. A vízszintes méret X a függőleges Y jelölésű. A készülék ha VESA szabványos akkor XxY: 5x5, 7,5x7,5, 10x10, 20x20, 20x10cm-es távolságban vannak. Ettől lehetnek eltérő méretek ekkor mérje le az X és Y távolságot és hasonlítsa össze a kiválasztott termék vízszintes és függőleges méreteivel. Termékeinknél tartományt határoztunk meg ezért pl: - vízszintesen:5-80cm - függőlegesen:5-47cm, tehát ha a tartományba belesik a lemért méret akkor biztosan megfelelő a tartó.